סיבידי לכלבים (CBD FOR DOGS)

סיבידי לכלבים

מצמח הקנאביס ניתן לייצר תכשירים שונים לטיפול באנשים אשר סובלים ממחלות מסוימות. הטיפולים מסייעים מאוד לשפר את איכות החיים. יחד עם זאת, ניתן לייצר תכשירים נוספים המבוססים על חומרים המופקים מהצמח גם עבור כלבים ובעלי חיות מחמד אלו משתמשים יותר ויותר בהן לטובתם. בקנאביס יש שני סוגי חומרים עיקריים שאחד מהם קרוי סיבידי. מכל צמח מפיקים כמות קטנה מאוד ויש צורך בגידול צמחי קנאביס רבים לצורך יצירת מסה שממנה מכינים מוצרים שונים לטובת אנשים וכלבים. תהליך גידול הצמח מורכב ונעשה בחממות המיועדות לכך אשר בבעלותם תשתית מתאימה. המגדלים משקיעים הון רב במחקר בפיתוח. הרצון הוא לייצר זנים המכילים ריכוז רב של שמן ובנוסף חומר איכותי אשר ממנו מייצרים מוצרים מעולים המסוגלים לסייע בצורה אפקטיבית לחיות המחמד. התמציות המופקות מועברות למפעלי הייצור המייצרים את החומרים בטכנולוגיה מתקדמת ותחת בקרה מחמירה.

המוצרים הנרקחים על בסיס סיבידי יכולים לסייע לכלבים במספר מקרים רב. מדובר על מחלות כגון סרטן, הנפילה, נקרולפסיה, חרדה, דלקות שונות ועוד. הכלב, כמו חיות אחרות, הוא בעל עמוד שדרה שיש בה מערכת עצבית אשר קשורה למוחו. מערכת זאת בשיתוף עם המוח משדרת לכלב פונקציות בסיסיות כמו: להירגע, לאכול, לישון, לשכוח ולהגן. כאשר היא נפגעת אזי אורח החיים של הכלב משתבש והטיפול נועד להקל במצבים אלו ואחרים נוספים. סיבידי לכלבים פועל את פעולתו על ידי התחברות לקולטנים אשר מצויים בעמוד השדרה והמוח, במערכת החיסונית ובמקומות אחרים בגוף הכלב ודרכם הוא משפיע לטובה על מצבו הבריאותי.  אצל הכלב יש קולטנים רבים יותר מאשר אצל בני האדם וכל תכשיר מתאים לקולטן המייצג בעיה אחת או אחרת.  

לדוגמא: כלב הסובל מדלקת עצמות נזקק למינון מסוים של תכשיר. במידה והוא אינו מספק אזי ניתן להגדילה ולהיפך. בעל הכלב חייב לעקוב אחר התנהלות הכלב ולהיות עם היד על הדופק. אותו הדבר לגבי מחלות אחרות. תסמינים שליליים עקב מינון רב מדי יכולים להיות הקאות, הרגעה מוגזמת, היפראקטיביות ועוד. יש זנים שונים של כלבים ומתן כמות התכשירים תלוי בגזע, בגודל, במצב בריאותו ובפרמטרים רבים. בעלי כלבים רבים לומדים בשיטת של ניסוי וטעייה, ובסופו של דבר, מצליחים למצוא את הדרך הנכונה לטיפול בהם. יחד עם זאת, התוצאות מראות שמוצרים מבוססי סיבידי משפרים את חיוניות הכלב, תורמים למערכת חיסונית חזקה יותר, מצמצמות סבל מכאבים, מורידות התקפי כיווץ שרירים ובאופן כללי, משפרות את איכות חייו. יצרנים מייצרים שלל מוצרים הכוללים חומרי קנאביס ובין היתר: עוגיות, חטיפים, שמנים, כדורים ותרופות אחרות. המחקרים בנושא סיבידי לכלבים נמצאים בעיצומן. מה שמעודד בכל הנושאים הללו הוא העובדה שיש סימפטומים רבים הזהים לאנשים ולכלבים. כבר ידוע שאצל אנשים יש סוגי תכשירים המיועדים לטיפול במחלות סרטן, אפילפסיה, איידס, טורט, טרשת נפוצה, כאבים כרוניים, קרוהן וקוליטיס, אוטיזם ואפילפסיה במסגרת מחקרים ועוד. חלק מבעיות אלו אופייניות גם לכלבים. המחקר אצל אנשים מתקדם יותר ויש כבר  חקיקה ונהלים מסודרים בכל הנושא. המשמעות היא שיש סיכוי רב שפתרונות רבים יגיעו ותתבצע חקיקה מסודרת גם לגבי הכלבים והתהליך עבורם יימשך ואף יתגבר. וטרינרים ובעלי עניין רבים לוחצים כל העת לכך. בינתיים, ניתן לרכוש מוצרי מזון ותכשירים מבוססי סיבידי באתרי אינטרנט ובמקומות אחרים. מומלץ לכל בעל כלב הסובל מבעיות בהן ניתן לטפל באמצעות חומרים מבוססי קנאביס לקבל ייעוץ אצל מומחים בעלי מוניטין בנושא. הכלב הינו חלק בלתי נפרד מהמשפחה והדאגה לשלומו חשובה ביותר.